herby1

Polish Czech English French German Italian Spanish
 
 

Trzecia wizyta w Czechach

01

W dniach 8 -12 czerwca 2015r. odbyła się trzecia, ostatnia już wizyta w Czechach w ramach projektu „The same as we are” z Programu Comenius Partnerskie Projekty Regio.

W wyjeździe oprócz przedstawicieli gminy i lokalnych partnerów projektu udział wzięło 15 uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie.

Celem  wizyty było poznanie problemów i barier, z którymi na co dzień spotykają i borykają się uczniowie niepełnosprawni i ich rodziny,  podsumowanie dotychczasowych działań na rzecz uczniów niepełnosprawnych, wymiana doświadczeń, pomysłów, prezentacja dobrych praktyk, wypracowanie wspólnych narzędzi ewaluacyjnych projektu.

Oprócz realizacji zadań projektowych uczestnicy wyjazdu  odwiedzili Pilzno. Spędzili ciekawie czas w Centrum Technologicznym, zwiedzili ogród zoologiczny, rezerwat sów, mieli możliwość wykazać się sprawnością fizyczną w parku linowym.

Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach ceramicznych w zdikovskiej szkole, obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez czeskich uczniów i przedszkolaków oraz koncert muzyczny orkiestry dętej z Vimperka.

Jadwiga Milewicz
koordynator projektu

logo program uczenie