herby1

Polish Czech English French German Italian Spanish
 
 

Spotkanie integracyjne w Rakowie

01

W dniu 24 stycznia 2015r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie odbyło się spotkanie integracyjne. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „The same as we are” z programu Comenius Partnerskie Projekty Regio.

Spotkanie miało na celu integrację uczniów niepełnosprawnych i ich rodziców ze środowiskiem lokalnym. Oprócz uczniów niepełnosprawnych i ich rodziców w spotkaniu udział wzięły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie – lokalnego partnera projektu oraz ich rodzice.

Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji. Specjalnie dla nich wystąpił Zespół muzyczny „Bąbelki” z Gnojna. Członkowie zespołu są osobami niepełnosprawnymi.  Na swoim koncie mają   wiele sukcesów.  Grane przez zespół znane melodie zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy.

Na tle pięknej bajkowej scenografii wspólnie z rodzicami, nauczycielami, radnymi, Wójtem Gminy Raków, Panią Minister bawili się uczniowie niepełnosprawni i przebrane za postacie z bajek dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie.

Były też  konkursy. Dla  finalistów  konkursów nagrody ufundowała i wręczyła Pani Beata Oczkowicz Wiceminister w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ciekawy program  dla uczestników spotkania przygotowała również Agencja Artystyczna „Patigo”. Oprócz tańca i zabaw z Papą Smerfem, Smerfetką i Wróżką uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie teatralne o Świętym Mikołaju, który zasnął. Uczestnikom spotkania udało się w końcu obudzić Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci i uczniów niepełnosprawnych słodyczami.

Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano poczęstunek sfinansowany ze środków projektu.

W spotkaniu uczestniczyli również: Wiceminister Pani Beata Oczkowicz, Wójt Gminy Raków Pani Alina Siwonia, ksiądz Paweł Mackiewicz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Zygmunt Niezgoda, radni: Pani Danuta Król, Pani Teresa Strzelecka, Pan Mirosław Ambroziński, Pan Damian Szpak; dyrektorzy szkół Pani Bożena Suchojad i Pan Grzegorz Szewczyk, nauczyciele, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Teresa Jasińska, Panie ze świetlicy w Rakowie i w Chańczy Paulina Szewczyk i Halina Łukasik.

Jadwiga Milewicz
koordynator projektu

logo program uczenie