herby1

Polish Czech English French German Italian Spanish
 
 

Razem raźniej

01

 

„Razem raźniej”, to nazwa warsztatów dla uczniów niepełnosprawnych i ich rodziców zorganizowanych w ramach realizacji projektu „The same as we are” z programu Comenius Partnerskie Projekty Regio.

W dniu 23 października 2014r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie rodzice uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Raków uczestniczyli aktywnie w warsztatach zdobywając wiedzę,  gdzie i w jaki sposób można pozyskać środki finansowe dla niepełnosprawnych osób. Wiedzę na ten temat przekazywali rodzicom specjaliści prowadzący warsztaty.

 

Oprócz przydatnych wskazówek z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych dla niepełnosprawnych  członków  rodziny,  zarówno  rodzice,  jak  i  niepełnosprawni uczniowie mogli w tym dniu również spotkać się z psychologiem.

W warsztatowym spotkaniu z rodzicami uczestniczyli także: Wójt Gminy Raków Pani Alina Siwonia, dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie Pan Grzegorz Szewczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szumsku Pani Aneta Stępień Bochenek, pedagog szkolny Pani Nina Kozłowska, panie prowadzące zajęcia świetlicowe: Halina Łukasik i Paulina Szewczyk.

Dla uczestników spotkania przygotowano poczęstunek sfinansowany ze środków projektu.

Jadwiga Milewicz
koordynator projektu