herby1

Polish Czech English French German Italian Spanish
 
 

Trzecia wizyta w Czechach

01

W dniach 8 -12 czerwca 2015r. odbyła się trzecia, ostatnia już wizyta w Czechach w ramach projektu „The same as we are” z Programu Comenius Partnerskie Projekty Regio.

W wyjeździe oprócz przedstawicieli gminy i lokalnych partnerów projektu udział wzięło 15 uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie.

Czytaj więcej: Trzecia wizyta w Czechach

Edukacja Włączająca – Edukacją Bliską Dzieciom

01

W dniu 20 maja 2015r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie odbyła się międzynarodowa konferencja pn. „Edukacja Włączająca – Edukacją Bliską Dzieciom”.

Celem konferencji było przybliżenie uczestnikom tematyki edukacji włączającej oraz podsumowanie realizacji projektu „Tacy sami jak my” („The same as we are”) z Programu Comenius Partnerskie Projekty Regio.

Czytaj więcej: Edukacja Włączająca – Edukacją Bliską Dzieciom

Trzecia wizyta delegacji czeskiej w Rakowie

01

W dniach 18 – 22 maja 2015r. odbyła się trzecia  wizyta delegacji czeskiej w Rakowie. Wizyta odbyła się w ramach realizacji projektu „The same as we are” z Programu Comenius Partnerskie Projekty Regio.

Celem ostatniej już  wizyty było poznanie problemów i barier, z którymi na co dzień spotykają i borykają się uczniowie niepełnosprawni i ich rodziny w Polsce, podsumowanie dotychczasowych działań na rzecz uczniów niepełnosprawnych, wymiana doświadczeń, pomysłów, prezentacja dobrych praktyk.

Czytaj więcej: Trzecia wizyta delegacji czeskiej w Rakowie